koncertní programy Bohemia Voice

Koncertní programy Bohemia Voice

Bohemia Voice a Filharmonie

"Uzdravme Svět"

Koncert "Uzdravme svět" / "Heal the World"/

Věříme, že důležitým lékem pro uzdravení současné společnosti je návrat k „lidskosti“, trvalým hodnotám, tradicím, respektu k přírodě a planetě Zemi. Koncertem „Uzdravme svět“ bychom chtěli vzdát hold Planetě Zemi, Lásce mateřské, milostné, připomenou důležitost Víry ve smyslupný život a jiným hodnotám lidského společenství.  Písně z originálů přebásnila Šárka Krejčí.  Koncerty jsou doplněny vizuální projekcí lotyšského umělce Jurgise Kreilise a vyjadřují poselství každé písně.                                                                                                                                                          Koncert obsahuje  písně původně z repertoáru: M.Jacksona – Heal the World/ Uzdravme svět, A.Bocelliho – Canto della terra/ Píseň o Zemi, E.Morriconeho, H.Zimmera, B.Streisand, K.Gotta, M.Kubišové, píseń z muzikálu Princ Egyptský- When you Believe/ Když víru máš, Svět může nádherný být z Ferdy Mravence, Shallow z filmu Zrodila se hvězda, a další.

Přehrát video
Přehrát video
Přehrát video

Pocta broadwayským melodiím Leonard Bernsteina

Největší hity z muzikálů, oper a operet L. Bernsteina vybrané na míru pro vokální kvartet Bohemia Voice. Koncert je protknutý herecky ztvárněným fiktivním příběhem 4 přátel, kteří (podle hrdinů z muzikálu On the Town) mají pouze 24 hodin na to, prohlédnout si NY.

Koncertní program se skládá písní z West Side Story, On the Town, Wonderful town, Trouble in Tahiti, Candide.

Medley

Přehrát video

Wonderful town – Wrong Note Rag

Přehrát video

On the Town – Ya Got Me

Přehrát video

On the Town – New York, New York

Přehrát video

Barbra Streisand & Ella Fitzgerald slaví narozeniny

The First Lady of the Song & Queen of The Divas

Unikátní koncert při příležitosti společných narozenin dvou největších zpěvaček všech dob. Průřez repertoárem Barbry Streisand a Elly Fitzgerald v aranžmá pro vokální kvartet Bohemia Voice v doprovodu Filharmonie.

Příklad dramaturgie: Papa Can You Hear Me, The Way We Were, Evergreen, Over the Rainbow, A tisket – a Tasket, Fascinating Rhythm, Memory, In the Eyes of Love, aj.

Přehrát video
Přehrát video
Přehrát video

Vánoce s Bohemia Voice

Spící pane můj

Bohemia Voice Vánoce
Přehrát video

Adventní koncert ČT - Let it go - live

Přehrát video

Hlasem srdce

aneb Inspirace českou, moravskou a slovenskou lidovou hudbou

Píseň je základní a pravděpodobně nejstarší vokální hudební útvar. Je v ní ukryta paměť lidstva, skrytá paměť duše, vášní, touhy, radosti, bolesti i mystického vytržení.  Zuzana Vlčinská

Klasické písňové cykly, které v provedení Bohemia Voice uslyšíme, mají společného víc než dost, stejně jako jejich autoři. Dvořák, Janáček, Martinů… Jsou snad ještě nějaká slavnější jména českých skladatelů, která znají milovníci hudby stejně dobře u nás, jako v zahraničí? Patrně nikoliv – a snad i díky tomu, že se v jejich tvorbě často objevuje zpěvnost, melodika a obecně charakter, jenž náš posluchač považuje za typicky český či moravský (popřípadě obecně slovanský). Pro všechny tři zmíněné pány pak představuje v jejich hudebním odkazu podstatné místo tvorba, která vznikla díky inspiraci lidovou písní a její poetikou. Písňové cykly pro čtyřhlas Bohemia Voice upravil aranžér a kytarista Tomáš Ille.

Lidové písně: Láska, bože láska!; Kebych bola jahodú; Zahrajte mi tichúčko;A ja taká dzivočka; Holůbek a holubička;
B.Martinů: Písničky na dvě stránky (celý cyklus – 7 písní)
Tomáš ILLE: autorská kompozice dedikovaná BV (Dívka – Fr.Šrámek, Vřes- Fr.Šrámek, Bělostný měsíc- Paul Verlaine)
L.Janáček: Moravská lidová poezie v písních (Pérečko, Kouzlo, Ej lásko lásko, Polajka, Kolíne,)
A.Dvořák: Cigánské melodie (celý cyklus – 7 písní)

Na koncertě Hlasem srdce aneb České a moravské lidové inspirace nesmí chybět: Země má – Largo z Novosvětské symfonie A. Dvořáka, Svatý Václave, Anežko Česká – písně, inspirované láskou k České zemi, vytvořené na objednávku Bohemia Voice.

Přehrát video
Antonín Dvořák, Largo, Bohemia Voice
Přehrát video