Město plné tónů

Bohemia Voice se připravují na vystoupení v Jablonci, budou hned dvě. 

Čím přijdete potěšit jablonecké posluchače?

Smíšený kvartet Bohemia Voice pomyslným mostem spojuje klasickou a populární hudbu. Jabloneckým posluchačům tedy namícháme mix z našeho crossover repertoáru. Rádi bychom se ovšem soustředili především na skladby, které umocní slavnostní okamžik koncertu pod širým nebem. Určitě uslyšíte naše úpravy skladeb: Modlitba pro Martu, Come what may (Moulin Rouge), Země má (adaptace Larga z Novosvětské symfonie A.Dvořáka, Your song (Elton John), Nella Fantasia (Ennio Morricone)..a další. Náš repertoár je velmi různorodý. Má ovšem společná témata. Např. je to vztah k České zemi a téma lásky na všech úrovních.

Znáte Jablonec nad Nisou? Těšíte se tam?

Jablonec na Nisou, Jizerské hory, Krkonoše jsou konkrétně pro mne srdcovou záležitostí. Liberecký kraj postupně objevuji a že je co objevovat. Učaroval mne příběh Protržené přehrady Desná, sklářských tradic, cyklovýletů v Jizerských horách, nekonečných lánů borůvek a samozřejmě lyžařské příležitosti. Díky vašim horám mé děti lyžují od svých necelých dvou let 🙂

Napište mi, prosím, něco o Vašem kvartetu – kdy vzniklo, čí to byl nápad

Nápad na projekt Bohemia Voice vznikl před 5.lety. Během času se vytříbil styl kvarteta a tím je schopnost interpretace klasického repertoáru a zároveň výzva- belcantovou technikou zpívat populárnější skladby.

Náš repertoár tvoří také z velké části vánoční skladby, které vycházejí třeba z gosplu nebo z filmových skladeb. Naším dalším dramaturgickým počinem jsou světové filmové a muzikálové melodie.

Některé skladby zpíváme a capella, některé v doprovodu piana, filharmonie. Nebráníme se ani tzv.orchestrálním základům, které nám byly složeny povětšinou na míru.

Představte v krátkosti členy kvarteta a zároveň kvarteto jako takové – projekt Bohemia Voice.

Kvarteto je tvořeno sopránem – Zuzanou Seibertovou. Já- Elin Špidlová- jsem zakladatelkou projekt. Zpívám v kvartetu alt, Bronislav Palowski – tenor, Lukáš Sládek – basbaryton.

Pochlubte se Vašimi úspěchy

Bohemia Voice kromě klasických koncertů zpíval na několika významných akcích, kterých si vážíme: Sportovec roku, Souboj nevěst, Pouť Českého Anděla na hoře Říp, koncert s Olomouckou filharmonií…

Letošní rok pro nás ovšem bude stěžejní velkým projektem, který chystáme spolu s různými filharmoniemi. Jsou to koncerty k narozeninovým výročím dvou největších zpěvaček všech dob, nazvané: “ Barbra Steisandová & Ella Fitzgeraldová slaví narozeniny“. Premiéru máme v Plzni s Plzeňskou filharmonií 25.5.2017. Ostatní koncerty budou: Mariánské Lázně 16.11.2017, Praha – Hybernie 20.11., Brno – Sono 22.11. obojí se Západočeským orchestrem Mariánské Lázně a Zlín 27.11. s Filharmonií Bohuslava Martinů. Aranže napsal Tomáš Ille, mimochodem nositel nominace na cenu Grammy 2015 za úpravu Jenůfy Leoše Janáčka na nahrávce Pittsburgské filharmonie, dirigované Manfredem Honeckem.

A proč jsme se rozhodli pro vznik letošního turné? Obě dámy slaví jeden den od sebe významné narozeniny. Barbra 75 a Ella posmrtně 100 let.

Barbra Streisand jako skladatelka, zpěvačka, herečka, filantropka, režisérka, producentka, politická aktivistka je považována za nejvlivnější ženskou osobnost showbyznysu na světě. Do skladeb, které nazpívala dokázala vložit „okamžik pravdivého sdělení“. My věříme, že se nám podaří alespoň přiblížit k ryzosti její interpretace.

V říjnu letošního roku by měl kvartet Bohemia Voice odletět na několik koncertů do Indie. 28.října – tedy oslavu k vzniku České republiky, bychom měli oslavovat koncertem na Českém velvyslanectví v Dillí a to nejen naší úpravou dvou slok České hymny. 🙂

 A o Vánocích nás čekají již tradiční vánoční koncerty napříč Českou republikou.