Ovace pro české hvězdy

Zlatý poklad byl doma bouřlivě uvítán. Na dvojnásobnou olympijskou vítězku z Pchjongčchangu Ester Ledeckou čekalo včera odpoledne na pražském Staroměstském náměstí přes pět tisíc lidí, i když teploměr ukazoval devět pod nulou.

Nejvytrvalejší z fanoušků se pod pódiem, které vyrostlo vedle Husova pomníku, mačkali už ve 13.30 hodin. V té chvíli Ledecká teprve vystupovala z letadla. Před půl šestou se pak natěšenému davu na Staroměstském náměstí ukázala se dvěma medailemi na krku a dočkala se ovací. „Měla jsem co dělat, abych se nerozbrečela,“ přiznávala Ledecká dojatě. Když zaplněné náměstí skandovalo „Ester, děkujem“, měla skutečně na krajíčku. „Pro mě je úplně neuvěřitelné, že na mě tady v takové zimě čekalo tak dlouho tolik lidí. Myslela jsem si, že tu bude jen pár cizinců u orloje, řeknu jim jen ahoj a zase půjdu,“ divila se Ledecká s překvapeným výrazem, který měl blízko tomu z cílového prostoru po senzačním triumfu v lyžařském super-G. „Kameraman tam do mě hustil, že jsem vyhrála, ať se raduju, ale mně to přišlo neskutečné a říkala jsem si, o co tady sakra jde,“ vzpomínala Ledecká na závod, kterým v Pchjongčchangu ohromila celý svět. O týden později přidala zlato na snowboardu a stala se první ženou v historii ZOH, která dokázala na jedněch hrách zvítězit ve dvou různých sportech.

Fórkům na internetu se moc nasmála

Ovace sklízela společně se stříbrnou rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou. „Já jsem šťastná stejně, jako kdybych měla zlato,“ zářila štěstím držitelka celkem šesti olympijských medailí. S vokálním kvartetem Bohemia Voice pak měly obě společně zazpívat hymnu. „Já si to ale dám raději jen potichu, tak pro sebe,“ špitla Ledecká. Když se Staroměstským náměstím nesla slova Kde domov můj, už zase byla naměkko. „Snažila jsem se zuby nehty nerozbrečet, protože ten make-up byl docela pracný,“ usmívala se a očima hledala maminku.

Měla jsem co dělat, abych se nerozbrečela

Ester Ledecká

Martina Sáblíková a Ester Ledecká včera v podvečer na pražském Staroměstském náměstí.

Autor: Martin Kézr

Zdroj: Právo | Deník | TN: 130 783 ks  Strana: 1  Kategorie: Zprávy  Vydavatel: BORGIS, a.s.  27. února 2018